Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / PapperspÃ¥sar 8091732



*

nr 809 1732


Papperspåsar

2 st, Keramik, Rosenthal, Design Tapio Wirkkala, höjd: 20-23


Kondition: nagg

Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 februari 2013
kl 19:19:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/2 01:51:30 1      100 kr
22/2 23:43:38 2      150 kr
23/2 00:09:24 3      200 kr
24/2 14:52:34 4      250 kr
25/2 14:12:23 5      400 kr
25/2 18:39:42 6      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik papperspåsar rosenthal tapio wirkkala
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:41
  • 8243 Dosa
    med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8303 Fat
    Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:54
  • 8082 Frukter
    stengods, diverse, 18 st. Längd: 4-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05




Ladda ner broschyr